M&M 119: Takymarketing

Jeden nemusí studovat marketing a branding, aby věděl, že poloha „my taky“ je pro značku jedna z nejhorších. V teorii, ovšemže.

Právě teď další dvě banky komunikují, že mají mobile banking. Dokonce se jim podařilo vykreslit totožnou historku: jejda, zapomněl jsem něco zaplatit, učiním tak z auta. Výborně, máme tedy službu, jakou má – vlastně každý. A my ji máme taky. Heč!

Vlivem rozmaru mediálních plánovačů byl uplynulý měsíc celkem pochopitelně ve znamení pilulek, nápojů a sirupů proti chřipkám a nachlazení. Přehlídka mytakismu: my taky léčíme kašel. My taky srážíme horečku. Už méně pochopitelněji byl celý měsíc i ve znamení kávovarů a kapslokafovačů všech typů, směrů, značek. A víte co jsem si odnesl? My taky uděláme kafe.

S jedinou výjimkou – Nespresso nedělá taky kafe, šimrá spotřebitele pod bradou…

Oznamovat, že vážně děláme, co se od nás očekává, je jaksi málo. Spotřebitel prostě čeká od banky, že v dnešní době bude přístupná z počítače i mobilu. Že pilulky proti kašli budou aspoň částečně účinné. Že kafemat udělá snesitelné kafe.

Jenže je to málo. Protože to umí vaše konkurence taky. Až budete úplně první, kteří spotřebiteli splní něco, o čem ani sám nevěděl, že by to mohlo někdy jít, pak to komunikujte.

A až se to naučí ostatní, budou dělat takymarketing.

2 komentáře to “M&M 119: Takymarketing”

  1. Ondra Says:

    Za sloveso „komunikovat“ ve smyslu, jak je použito v článku bych trhal koule …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: