M&M 120: Nalej vylej

Je víc blbých románů, filmů, her i hudebních vystoupení než dobrých. Někdy právě mizérie může proslavit. Kdo není na internetu den, zná jméno Milan Buričin. Ostatní užijí gůglu. Proč ale právě on se tak proslavil? I proto, že se troufale označuje za učitele hudby.

Teď si představte, že do světa pošle spot až buričinovský Fakulta sociálních pa-věd univerzity Karlovy, kde se mimo jiné vyučují i komunikační studia.

Nechme stranou exekuční úroveň. Mile veřejnozakázkově mizernou, jak jinak. Zde však stručný obsah: párek mladých nadějných sedí v restauraci, hledí do menu. Krátký záběr napoví, že je to divné menu, protože ty položky se nepapají ani nebumbají. Zato jsou po lopatě. Nad nimi čeká číšník na objednávku.

Ona: „Já si dám tu sociologii.“

On: „A já si dám jednu tu politologii.“

Střih, už se to nese, dvě láhve vína. Po lopatě na etiketách napsáno – hádejte co? Číšník jakýmsi grifem odklopí mladému párečku vršky hlav (ne, nepil jsem). Co se děje dál, vám dojde z titulků:

„Žízníte po vzdělání? My to do vás nalijeme!“

Lopatická lobotomie. Doufejme, že tento tvůrčí počin také získá patřičnou popularitu. Fakulta se po zásluze proslaví – a sám Milan jí pak může složit veselou písničku. Ta tomu ještě chybí.

Bude se jmenovat „Nalej vylej!“

2 komentáře to “M&M 120: Nalej vylej”

  1. Scalex Says:

    Mně to gró celého nápadu (tj. „my to do vás nalijeme“) nepřijde až tak úplně blbé. Tedy nepřišlo by, kdyby se jednalo o nějakou soukromou školu na výchovu MBA. Tady to ale ostře kontrastuje s imagí UK, která je kupodivu pořád vnímána jako prestižní škola s dlouhou tradicí. Od UK člověk čeká, že ho zde odborníci naučí. Ne že mu bude nalito vědomostí, až se mu v mozkomíšním moku nadělají bubliny.

  2. Honajz Says:

    Jako kdyby šlo o reklamu pro parlament a zadavatelem byla plzeňská fakulta, pak by ta image odpovídala…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: