MSM 146: Posluhujeme prosťáčkům

Šíří se to jako zika. Na první pohled neškodný virus – ale ty následky! Sociální sítě expertů a majitelů i managerů jsou plné přesvědčení, že posluhujeme prosťáčkům. Toho pobavení nad jejich naivitou, hraničící až s tupostí. Toho nadhledu nad nerozumnými požadavky!

Jeden dává k lepšímu, že si trulant stěžoval na nefungující produkt, a nejen že nerozuměl hejblátkům, ale ani přesně nevěděl, co na tom nefunguje, a jen blbě opakoval, že to prostě nefachá. Druhý se pošklebuje zákazníkovi, který si dovolil postesk, že mu koupenou knihu už prodavač nezabalí do papíru, jak to bejvávalo. Jako by neměl být vděčen za to, že mu vůbec dovolí zaplatit a bichli si odnést! A další zase pobaveně sdílí zoufalý mail člověka, který by rád nakoupil, ale nevyzná se v terminologii a dokonce ani netuší, jestli vybraný bazmek bude fungovat s nástavcem FG763B/hrmsvc!

Už slyším moralisty obého i žádného pohlaví, jak hlasitě provolávají, abych si zametl na svých profilech, že je tam výsměchu až až. Je. Ale ne proti nešťastníkům, na které cílíme. Je směřován proti neprofesionalitě, omezenosti, stádnosti a zbabělosti nás, co pro ně nabídku připravujeme. My jsme ti, kteří by měli oplývat srozuměním. Jsme na to (nebo bychom měli být) trénováni, vyškoleni, praxí vyučeni a životem omláceni.

Profesní slepota roste se čtvercem vzdálenosti od prostého zákazníka, mnohdy tak pohrdavě pojmenovaného koncák. Čím dál (často výše) od místa, kde se uskutečňuje to, co nás všechny živí, tedy směna splnění potřeby za krušně vydělaný peníz, tím méně je ten koncáček slyšet. Tím méně je mu nasloucháno.

Proto hájím tohoto prosťáčka proti managementům. Ano, mám-li pro managementy opravdu zodpovědně a prospěšně pracovat, pak musím být advokátem chudáčků koncáčků. Proti tabulkám, barvitým prezentacím a silovým řešením typu že to nebudou kupovat? To teda budou, nic jiného jim nezbude!

Neposluhujeme prosťáčkům.

Sami jsme prosťáčci, pokud si myslíme, že jsme něco víc než prostí prodavači.

Jedna odpověď to “MSM 146: Posluhujeme prosťáčkům”

  1. martinatothovablog Says:

    Krásný…jako by už David Ogilvy neříkal, že jen prodáváme…nic víc.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: