MSM 232: Komplexní řešení

Však to znáte: „Komplexní řešení pro vaše bydlení…“ (a za bydlení v klidu dosaď pečení, vaření, topení, chlazení, stavění, ležení, lešení, sázení, slazení, nebo i účtu vedení)

Vy chcete nůž, kterým možno rozsekat kedlubnu na poživatelné kousky, oni na vás povystrčí komplexní řešení pro vaše krájení.

Vy to chcete za rozumný peníz, oni by vás rádi vybavili na lov losů a lososů plus vyvrhávání medvědů k tomu, to vše v titanu s kosmickým designem.

A nad to je každému jasné, že komplexní řešení nikdy není až tak úplně komplexní, aby nevyžadovalo další a další investice: chcete ten nůž? Kupte si jich čtyřiadvacet a držák k tomu! A brousidlo.

Dlouhá léta jsem říkával, že lidé chtějí bankovní účet a kartu. Nebo volat a sosat data. Jediné, co nechtějí, jsou balíčky služeb. Ty jim chtějí vnutit manažeři. Milují je a žijí v iluzi, že je miluje každý.

Doba pokročila, jeden nůž pro splnění vašich potřeb je jim málo. Když už, tak rovnou novodobý balíček služeb či produktů – komplexní řešení. Proboha, té ostudy, kdybychom nabízeli řešení ne až zase docela tak úplně komplexní!

Několikrát jsem měl možnost se spotřebitelů ve výzkumech vyptat, co jim tenhle pojem vůbec říká. Výsledky byly tristní. Někdo dumal, že asi mají větší šíři sortimentu, jiný, že se mu tam asi pokusí poradit. To byli myšlenkově hlubší typy respondentů. Zbytek krčil rameny a říkal, že se to asi dneska nosí. A že se pan obchodník chce vytáhnout, že všemu rozumí.

Co říká Centraal Beheer snad už dvacet let na závěr svých reklam? „Máme komplexní řešení pro vaše pojištění?“ Samozřejmě že ne. Prosté „Jen nám zavolejte!“

Ono to říká totéž, ale nemluví to s vámi jako s roboty.

Co říká Nike? „Máme komplexní řešení pro vaše běhání?“ Jasně že ne! „Just Do It!“

Ono to říká totéž, ale nemluví to s vámi jako s hotentoty.

Komplexní řešení je nahradit komplexní řešení.

Třeba něčím, co vaše zákazníky osloví, ne co je okecá blábolem.

Nabídněte jim, po čem touží.

2 komentáře to “MSM 232: Komplexní řešení”

  1. Pavel Kerlíček Says:

    Najbrtovci, to sú chlapci: https://echo24.cz/a/SYrLx/nikoho-nekopiruju-designeri-maji-casto-podobna-reseni-haji-se-najbrt

  2. R. Tegl Says:

    Taky výživné: https://echo24.cz/a/SspTR/korporace-prosi-o-milost-padaji-na-kolena-pred-hrstkou-aktivistu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: