Bazmek na randál

Jedno pachole, které se přečasto pohybuje v rodině, bylo svým dědečkem oblaženo: spravil mu jeho nejoblíbenější hračku. Další přízeň, když uhlédla opravený bazmek a nadšení v očích roběte, zesinala. Ukázalo se, že věděla své.

Ta hračka připomíná cosi jako čtvrtmetrový automobil VW Brouk, který se roztekl žárem, ale barevnostně a logem to napovídá na Ferrari. Z vehementu čouhají různotvaré páky, táhla a přepínače, jimiž – každým zvlášť i všemi dohromady – se dociluje randálu. Takže to houká, brumlá, tůruje, hraje znělku a nutí neviditelné davy řvát. Asi to má dohromady dávat zvukovou malebnost velkých cen F1 v Monte Carlu, ale spíše to připomíná hodinku nedobrovolného skupinového poslechu kvalitní hudby v Guantanámu.

Jinou úlohu bazmek nemá. Rozumějte, nejede to, neučí to, jen to řve. Dá-li se jinoch v sousední místnosti do tahání, kroucení a vysouvání ovladačů s umností dudáka skotské gardy, a to on často a rád, dojde k zajímavému jevu: ani byste si nevšimli zhroucení stropu. Ba hůř, nevadilo by vám.

A to je jen jedna dětská hračka, která se – dá-li milosrdný Bůh – zase jednoho dne rozbije.

Ale co stejně otravně tůrující, troubící a řvoucí značky?

Nedávno jedna z těch cíleně, dlouhodobě, konzistentně a úspěšně velmi protivných přišla se zajímavým konceptem: zaplať třetinu, odnes si bez byrokracie, co tvé srdce ráčí, a my ti budeme věřit, že dvě třetiny doplatíš, sic by sis moc neužil. Zajímavé, snadné, svůdné a statečné – taky si to může dovolit jen silná a v kramflecích pevně zapřená firma.

Zajímalo mě, co na to spotřebitelé. Náhodou byla příležitost se jich zeptat. Těšil jsem se na nejrůznější pro a proti. Budou to brát jako svádění k utrácení? Nebo to ocení jako velkou důvěru?

A víte, co se stalo?

Nic.

Spotřebitelský vzorek si toho ani nevšiml. Možná bylo brzo, možná to přehlušily jiné události minulé minuty. A když byli dostrkáni k dotyčné značce, zmiňovali jediné: tůrují, houkají, brumlají a řvou, bodejť by se jim ten jejich bazmek na randál už zasek‘!

Když chcete říct něco důležitého, zkuste to zašeptat do ticha.

Jinak vás přehluší bazmeky na randály.

Jedna odpověď to “Bazmek na randál”

  1. Miroslav Hlavička Says:

    Někdy to řvaní značky může trochu zafungovat, člověku se ten ryk vryje do mozku a dlouho tam setrvá. Problém je, že když pak značka řve něco nového, já mám furt zaryto to staré.

    Nedávno jsem viděl reklamu, o které je tu psáno. Pak jsem kamsi šel a cestou vzpomínal, na co že byla ta reklama. Co že je ta novota, kterou zelený skrček tak halasně propagoval? Ale víte, co jediné mi znělo hlavou? „Sto tabletů týýýýdně, sto tabletů týýýýdně…“

    Firma už dávno nerozdává sto tabletů týdně. Má jiné akce a jiné aktivity. Ale sto tabletů týdně řvalo tak hlasitě, že si vzpomenu jen na ně. Víc ne a ne udržet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: