MSM 241: Byznys okolo

Jejich reklama nelhala a na webu bylo vše přehledné, jasné a sympaticky popsané.

Na zákaznické lince se vás vlídně ujmou. Ještě vlídněji, když zjistí, že chcete objednat novou službu. Dlouhodobou, měsíčně fakturovanou. Všechno vysvětlí, ubezpečí vás, že v lokalitě je služba k dispozici, seznámí s pravidelným poplatkem i s náklady na instalaci.

Odrazíte milý, nijak agresivní pokus prodat několik dalších balíčků a dozvíte se, že zavolá technik, aby si s vámi domluvil konkrétní termín, kdy dorazí s potřebným materiálem i písemnou smlouvou. Prý zavolá ještě dnes.

Nezavolá. Ani dnes, ani později.

Urgujete ho, opět přes zákaznickou linku, která už není tak vlídná, když se ukáže, že nejde o další výdělek, jen o nepříjemnost. Situaci prověří, technik se ozve.

Situaci prověřili, technik se neozval.

Třetí hovor se vzdálenými obchodníky získal na věcnosti, oč na vlídnosti ztratil.

Nakonec zavolá jakýsi oblastní dozorce. Není vlídný, že se musí zabývat takovou maličkostí. A ptá se, proč vám technik nezavolal. Což je poměrně filozofická otázka, na kterou však nemáte ani odpověď, ani náladu.

No nic, nakonec to zvládli jiní, vcelku rychle a bez zádrhelů.

A vidíte, tu partu, co nedodala, si několik známých velmi chválí. Všechno prý je u nich super. Faktury chodí přesně, newsletterů přiměřeně, jednou za čas dotaz na spokojenost se službami. Pokud něco hapruje, jen maličkosti: služba sama – a technici, co mají instalovat, nebo opravy řešit.

Na webu měli napsáno „Byznys nás baví.“

Chyba lávky! Asi je baví byznys okolo byznysu: vymazlené nabídky, fakturační systém, prodej po webu i telefonu. Jen tahat kabely a hlídat průtočnost linek už ne. Tam dělají jiní. Technici. Co toho mají moc a plné zuby.

Kolik takových podnikatelů znám! Debatují nad vychytávkami a tetelí se, co v nich zase vylepší. Sociální média plné příběhů, jak jsou cool.

A služba sama hapruje.

Nejdřív byznys, pak vychytávky.

Jinak to není byznys.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: