M&M (2018) 001: Pokrok neomlouvá

Jako by to měli vepsáno ve svých vizionářských pohledech: na nás se staré nevztahuje, naše značka přináší Velký Pokrok. S drobnostmi se nedrbáme, na stížnosti vítecopes.

A tak vstoupíte do Tesly X, přebujelého Snu za 3 milióny, a kličky dveří nelícují, což nevadí, protože jsou koneckonců zvenku, zatímco vy jste uvnitř snu. Pokud si ruku nerozříznete o tvrdý, ale ostrý plast na odkládací kapse. Jo, a trochu to za jízdy, jež je jinak vizionářsky tichá, vrže jak trabant. Ale co byste chtěli, sedíte v Pokroku! Nechcete-li vrzat, pořiďte si samohyb z Mnichova, jenže ten má malý dojezd i reputaci. Není to totiž Pokrok.

Když nepřijede pošťák s balíčkem, píšeme to velenáserně na fejsbuky. Nedorazí-li některá z moderních služeb dovážky jídla či nákupu – co byste nechtěli? My jsme Pokrok! Máme právo toho mít moc a nestíhat! Naopak, je to známka punku.

Když vám hipsterský podniček míní prodat lžíci na obouvání bot z vymazleného dřeva za cenu týdenní práce koňského potahu při stahování klád, je to Pokrok, co tak libě voní z jejich webu i nabídek v  médiích. Kdyby vám zavedený nábytkář za stejnou raketu mínil prodat skříňku, všechny příslušné i nepříslušné úřady by zaplavily stížnosti a podání.

My jsme vizionáři, my jsme pokrokáři, my jsme zítřek, mají vepsáno ve svých odhodlaných rysech. Účtenky nevydáváme, na trapné předpisy nehledíme, na ustrašené dotazy, jestli to opravdu bude do tří dní, povýšeně neodpovídáme. A když, shodíme jejich autory velevtipnou hláškou na síti.

Není pravda, že jsou lidi nespokojeni, protože naše NPS je dobré. Není pravda, že náš produkt neobstojí v jakosti, protože on je ztělesněním Pokroku. A jako každý novorozenec může občas zasmrdět!

Jenže to všechno je pomíjivé. Pokrok neomlouvá!

Vzpomeňte si, jak to bolí, když se z Pokroku stane Normálno. Jak to bolelo třeba Apple, když po nich spotřebitelé jednoho chtěli, aby se jejich telefony vyrovnaly s tím, co už uměly ty nepokrokové rejže! Aby jejich baterie vydržely totéž. A za srovnatelné ceny.

Pokrok neomlouvá.

Zvláště dostaví-li se Nový Pokrok, Pokrok Nad Pokrokem, a z Bývalého Pokroku je náhle nudný normální dodavatel všedního vrzavého produktu.

Pokrok neomlouvá.

A ten včerejší nikoho nedojme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: