M&M20 063: Cákanec

Before they schválili to, nobody si pamatoval to meme anymore. Přijde vám ta věta nesmyslná? Stejně tak žaslo mnoho potenciálních zákazníků McDonald’s nad kampaní, využívající tehdy populárního meme. Na plakátu stálo

„When you have hlad but you have hluboko do kapsy“.

Moment, tehdy populárního? Ano, populárního, když se kampaň vymýšlela a připravovala. Než vyrazila mezi lidi, všechno bylo jinak. Ti, co meme znali, ti ne že by na něj zcela zapomněli – to ani nešlo –, jen už jim přišlo objevné jako výhled na blízký kandelábr. Proskotačilo kolem nich už tolikrát! A ti, co ho neznali? Vzali to jako další příkoří, zase jednu várku nesmyslů, co píšou lidi od reklamy pro lidi od reklamy.

A tak se jednu dobu mňamdopičovalo, ale to už naštěstí přebolelo. A jindy se zase pro změnu dělala jako že více než legrace z fráze více než.

Ale je tu doba nová – a každý, kdo tablet udrží a prstem na klávesnici se trefí, zamotává do své copy narážky na virus, roušky, na seďte doma a kdo zakašle, ha ha ha, bude vyhozen i z tramvaje. Teď nemluvíme o šizuňcích, co prodávají zaručeně anti-covid spreje, tyčinky, tablety a omývadla. Teď nemluvíme o podvodnících, co slibují roušky a dole mají, že expedice bude zahájena na svatého Dinduse LP 2022. Teď mluvíme o rozverných žertujících. Slovenština má proto hezký termín ftipkár. Jako bych ho viděl! Sedí a vrtí se, protože ho pořád popichuje jalová pejcha – touha frknout tam fórek o tom, o čem se právě mluví.

Jen to tam tak pěkně cáknout.

Co na tom, že než to vyjde, bude to svěží jak Sivý čtverák, rubrika časopisu Malý čtenář (vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1898)! Co na tom, že situace se může zhoršit a bude to jak žertovat v Argentině na téma, kampak nám zmizeli voliči…

Den hodí do komunikace svůj cákanec.

A ftipkár čeká, jak jím osvěží výsledek.

Jenže cákanec zaschne a na čtenáře zbude špinavá šmouha.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: