M&M20 092: Agilní marketing

Občas si poslechnu Vykladačovu přednášku o pokrokovém principu piciglu nebo o termodynamice tvorby trakařů. Pravda, picigl i trakař už tu s námi jsou, ale nadšenci je znovuobjevují v každé generaci.

A tak proběhne sezóna jen o CRM, jiná jen s remarketingem, další, kdy všichni funnelují, protože napřesrok budeme data driven. See, do, care!

Trajektoriální trakaře a principielní trakaře často a rády šperkují case studies, kde by jinak vítězila Dokonalá Prázdnota. Právě tuhle: zaměnitelná céelvéčka, omračující starým efektem, že poodejdete-li do jiného úhlu, obrázek se změní, oko třeba mrkne. To bylo asi tak všechno – sdělení plakalo pod vitrínou jak Glum v jeskyni.

Ale nezapomněli připomenout své picigle:

"Při tvorbě celé kampaně uplatnila agentura agilní přístup k marketingu. Ten spočívá v tom, že se průběh kampaně a využití rozpočtu flexibilně přizpůsobuje na základě reakce trhu."

Žjóva!

Že by kdy marketéra nezajímalo, co to udělalo? Jasně, občas museli naši předchůdci čekat, až doběhne, co začalo. Vzpomínám, jak v den, kdy vypukla na jediné televizi v zemi kampaň na sušenky, se rozsypala jejich výrobní linka. Ouvej – reklamu šlo zastavit až k příštímu prvnímu.

Dnes je to opačně. S kampaní možno hýbat skoro v reálném čase. Ale hlava spotřebitelova a jeho reakce je pomalejší.

Kolikrát volali zadavatelé po prvním dni – zastavte to, mluvili jsme se třemi lidmi, nikdo to nechápe. Hned stop, lidi se nám nehrnou! Anebo naopak – zabrzděte, už se sem narvaly davy. Obvykle je to jen okamžitá panika. A reagovat na ni je vzájemný, násobící se VÝCUK.

Když poslal lodě, muže a zbraně přes Kanál, šel Eisenhower do svého karavanu, dočetl si komiks a usnul. Dobře věděl, že než se dozví tak věrohodné zprávy, aby na ně mohl rozumně, agilně zareagovat, bude příští ráno.

Agilní marketing.

Reaguj rychle.

Ale až bude opravdu jasné nač a proč.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: