M&M22 159: Sezóna summitů

Už je zase tady. Ještě před pár lety bych napsal sezóna konferencí, ale to už je málo! Na odborné konferenci jeden očekává vystoupení odborníků. Ale na summitu: špičky! A když ne špičky, aspoň horolezci oboru.

Ne, nemíním se tu pošklebovat snaze sejít se, vyvětrat hlavu od rutiny, a máme-li i pindat, pochlubit se před jedinou, i když zanedbatelnou, množinou lidu, která nám porozumí. Spíš naopak, jsem rád, že se mezi pandemií a válkou vrátí krásný odlesk staré normality.

Summity sem!

Jejich dočasné zaříznutí dost možná oboru prospělo. Inflace superakcí, kterou jsme prožívali před covidem, vedla k tomu, že jsem se skoro bál, co organizátoři ve snaze urvat přízeň korporátních budgetů a předních prezentátorů zase vymyslí. Sejdeme se na lodi. Sejdeme se v továrně. Sejdeme se ve vybagrovaném kině. U sopky. Pod vodopádem. Nad kolejemi.

Po přestávce, kterou obsadily sebechvály po internetech, se zatím takhle konferenční řevnivost soustřeďuje jen na souboj, kdo udělá macatější svítící brand za a nad aktuálně řečnícím Rádobyjobsem. Ale ani kdyby logo lítalo a na garmošku hrálo, nezakryje prostý fakt.

Je to jeden proti publiku. Jeden, který si mnohdy myslí, že oslní, posadí do kolen, i nemá-li čím, a přinejmenším pobaví. Ale běda, ve tmě snadno spatřiti oslí můstky, vachrlaté konstrukce argumentů i natírání barvami značky Poťomkin.

A přesto jsou – alespoň než celé marketingové oddělení společnosti Sirius Cybernetics půjde ke zdi, jak nás ubezpečuje Stopařův průvodce galaxií – nezastupitelné.

Tolik poučení – a většině to zaplatí korporátní zaměstnavatelé. Někdy až desítky za cenu jednoho.

Když se sám nepochválím, nikdo to za mě neudělá.

Když sám uspokojivě nevysvětlím, proč nás převálcovali a nakopali, udělají to ti, co nás převálcovali a nakopali.

Když se nepoučím z cizích kauz, zadělám si na vlastní.

Summity sem!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: