M&M23 212: Při práci, otočka!

Za socialismu byl takový kreslený ftípek, ouředlníci si ho strkali pod sklo na psacích stolech, intelektuálové ho doplňovali neuctivými poznámkami a dělníci lepili do skříněk. Stáli tam dva u ležícího transparentu a malovali slova PŘI a PRÁCI. A o kus dál, ale na druhé straně pruhu látky, stál třetí a ten maloval slovo PŘEMÝŠLEJ!, takže bylo vzhůru nohama.

Hahaha! Ale vystihovalo to ten režim poměrně dobře.

Já si na to nějak vždycky vzpomenu, když uvidím nějaký výplodek hlubinného myšlení. Třeba na Slovensku už léta pálí kyslík i elektriku server Zĺava Dňa. Takový hornouherský Slevomat, i s tím, že se snaží pod pojmem zĺava prodávat nyní spíš zážitky (ó, ta mantra marketingu z předražených brožurek). Ale ať na to koukáte, jak koukáte, na webu doména mluví jasně: www.zlavadna.sk.

Zlá a vadná.

Myslíte, že fotři s mnohem většími budgety a ambicemi jsou tohoto uchráněni? To by na instáči nesměla italská pobočka koncernu, pro který je Českou republiku něco jako Bangladéš pro výrobce ohozů, otevřít nový účet.

Volkswagen Italia.

What could possibly go wrong?

Možná to jméno: volksvagenitalia.

Někteří čtou volkswagen-mezera-italia, ovšem mnoho jiných tam čte volksva- a to už si domyslíte.

Při práci otočka!

Jednomu rychle dojde, že „buřty s aplikací za…“ neznamená, že by mu přihodili software. Je to inovované amátenašikartičku, jen se zase setřel logický význam slov. Přemýšleli při práci?

Tuhle jsem četl nabídku na „Pronájem chaty se psem“. Nechtěli mi pronajmout chajdu a vořecha, mysleli tím – pokud vůbec mysleli –, že se tam s čoklíky může. Mysleli, ale neřekli. Zkusili přemýšlet při práci, jenže – otočka.

Kdo má luštit tyhle výplody omezenců? Spotřebitel, kdo jiný!

PŘI a PRÁCI a PŘEMÝŠLEJ!

Co nenapadne tebe, napadne ftipálky.

Tak zkus, ať tě aspoň něco napadne.

Dřív, než to na značku dopadne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s


%d blogerům se to líbí: